Aktuality

MISTROVSTVÍ ĆR V LATINSKO-AMERICKÝCH TANCÍCH 2017 VÝSLEDKY

25.února se v Pražském Paláci Lucerna uskutečnilo Mistrovství České republiky v latinskoamerických tancích. Barvy našeho klubu hájily hned tři páry. V kategorii junior I. do 12 let to byli Adam Prágr s Nelou Samsonkovou a David Ondruš s Tinou Šáchovou.
Oba dva páry jsou nově složené a na MČR startovaly poprvé.
V hlavní kategorii dospělých to pak byla dvojice Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou.
Již šest let se daří našemu klubu obsazovat na MČR v latině finálová a medailová místa. Ne jinak tomu bylo  díky posledně jmenovanému páru i letos.
V kategorii junior I. se sešla velmi kvalitní a velká konkurence 46 párů. pro oba naše mládé zástupce to byl první křest na takovém vrcholu sezóny. Oda páry poctivě trénovaly  a na mistrovství se připravovaly velmi zodpovědně.
Mistrovství samo osobě je velkou událostí, prostředí Paláce Lucerna dodalo letos navíc nádech jedné z největších soutěží světa v anglickém Blackpoolu.
Naše  páry se porvaly s konkuení o co nejlepší umístění se ctí. 13.místo Adama Prágra s Nelou Samsonkovou může být snad po úspěšných zimních soutěžích Taneční ligy, kde figurovali okolo 7.-9.místa možná trochu zklamáním a postup do semifinálové dvanáctky by si jistě zasloužili. Ale takový je sport i ten taneční.
David Ondruš  s Tinou Šáchovou příjemně překvapili a po krátkém dvouměsíčním společném trénnku vytančili pro naše barvy velmi solidní 17 pozici. Úkol prosadit se do 24 a pak postoupit co nejdále byl splněn. I oni mohli zakončit své působení na MČR ještě o kousek výše. Měi na to.
Třetí zástupce klubu Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou patří již pět let k absolutní špičce českého sportovního tance. Letos odjížděli na MČR s vědomím, že mají určitý tréninkový hendikep vůči svým soupeřům díky podzimnímu Vaškově působení ve Star dance. Rozhodně však do Lucerny nejeli složit zbraně a dát své stříbrné pozice z loňského mistráku zadarmo. Boj to byl tvrdý a na ostří nože. O prvním páru asi nikdo nepochyboval. Byl jím na poslední chvíli do česka implantovaný německý pár v němž partner má české občanství a ve světovém žebříčku figuruje na 17.místě. Nicméně o druhé až čtvrté místo se rozpoutal velký boj. I přes koněčné celkem jasné rozhodnutí poroty novým hodnotícím systémem to na parketu vypadalo podstatně více těsně a na Vaškovi s Klárou ten tréninkový výpadek nebyl vůbec znát.
Se čtvrtým místem byli tak trochu dopředu smířeni, ale když na místě viděli, že to není úplně beznadějné, čtvrté místo zamrzelo.
Přesto můžeme být s reprezentací našeho klubu spokojeni a do jarní sezóny můřeme hledět vzpřímeně a s výhledem na hodně dobré výsledky.