Aktuality

USPĚCH A VÍTĚZSTVÍ NA INTERNATIONAL OPEN V SZEGEDU

Jihomaďarské město Szeged, kousíček od Rumunsko srbských hranice se stalo 10.-11.6. dějištěm 17 ročníku  WDSF International Open v latinskoamerických a standardních tanců. Této další soutěže v rámci světového okruhu se s úspěchem zúčastnili v sobotu i členové TK Classic při SVČ a čeští reprezentanti Václav Masaryk s Klárou Chovančíkovou. Po velmi úspěšném květnovém tažení soutěžemi v Rimini, Olomouci a Zabrze byli trochu zklamáni z umístění v Košicích. Do Szergedu odjížděli s odhodláním prosadit se co nejvýše. Hlavní kategorie však byla velmi dobře obsazena páry z Litvy, Ruska, Německa,  Běloruska, Itálie, Maďarska, Rakouska a dalších pěti evropských zemí včetně ČR.
Od prvního kola postupovali neúprostným sítem až do finále z prvního místa. Tuto skutečnost však nevěděli, neboť hodnocení je neveřejné a páry se jej dozví až po soutěži. Jejich nasazení, kvalita tance, provedení jednotlivých figur  dotvářeli celkový sportovní výkon, který je v hodnocení 11 členné poroty vynesl i ve finále na 1.místo. Vyhráli tři z pěti tanců a běloruský pár Vitali Nestsiarovich -Ekaterina Tolmacheva na druhém pouze jeden stejně jako třetí rusové Victor Bychkov - Alina Atamanchuk. Přes tuto skutečnost bylo finále velmi vyrovnané a výborné evropské páry předváděly velmi kvalitní tanec. O to více těší, že úplně nejlépe z nich  právě hodonínský pár. 

V Szegedu však nezůstalo u jediného úspěchu barev TK Classic. V neděli se ve výborném světle ukázali v kategorii Junior Open latin také svěřenci výše uvedeného páru a juniorští členové TK Classic  Adam Prágr s Nelou Samsonkovou. Tito mladí sympatičtí tanečníci se na soutěž v Maďarsku opravdu pečlivě připravovali.  Intenzivní tréninkové jednotky a jejich zdravá ctižádostivost  přinesli své ovoce.  Předvedli velmi dynamický a progresivní výkon, který je vynesl jako jediné z pěti českých zástupců do finále této kategorie. Nechali tak za sebou finalisty  MČR včetně aktuálního mistra. Je to parádní úspěch. Jedná se o velmi stylové  zakončení  první půle taneční sezóny, která byla pro barvy TK Classic velmi úspěšná.

Zpět


Novinky

Kurzy

Přidali jsme nový článek v sekci Kurzy s názvem .

Více

Kurzy

Přidali jsme nový článek v sekci Kurzy s názvem TANEČNÍ VEČERY PRO DOSPĚLÉ JARO 20228..

Více

Všechny


Partneři

Město Hodonín

AF Power

True-design


Hotel Krystal


Peugeot Jonal s.r.o.


Montgas


BEMA s.r.o.


Jipo Polášek Hodonín


AB print


Mediální partneři

týdeník Nové Slovácko

Hodonínský deník

Rádio Jih

Hodonínské listy

TV Slovácko