Z historie klubu

Taneční klub Classic Hodonín vznikl 11. března 1992 po domluvě několika mladých nadšenců základního tanečního kurzu. Z počátku se jednalo o nesoutěžní snahu naučit se něco více než základní kroky společenských tanců. Znalosti a krokové variace se učili z knihy Vyzvání do tance od anglického tanečníka a učitele tance Waltera Lairda a také odkoukali z videozáznamů tanečních soutěží.

Azyl našli na Domě dětí a mládeže, který v té době fungoval na bývalém „Kravíně“, v místě dnešní čerpací stanice OMW. Postupem času našli dobré učitele v tanečních mistrech Václavu Kosmákovi z Mikulova a především v několikanásobných mistrech ČR v 10 tancích, manželích Henzélyových. Po mnoha hodinách tréninků jak na DDM, tak na chalupě Igora Henzélyho st. přišla první taneční vystoupení a nábory nových členů. Nejodvážnější páry vyjely na své první soutěže a i přes počáteční absenci stálého trenéra se začaly dostavovat prvotní úspěchy. Tři z těchto nadšenců se rozhodli pro studium Pražské taneční konzervatoře, kterou také úspěšně dokončili. Nová taneční generace tedy od roku 1995 již trénovala pod vedením Libora Brožíka, Adriany Dulinkové a Antonína Koplíka. Společná práce však postupem času dostávala trhliny a tréninkové názorové odlišnosti. Koncem roku 1996 tak došlo k rozdělení klubu na TK Classic a TK Classic Junior. Mezi nejúspěšnější taneční pár tehdy patřila dvojice René Šafránek a Lenka Zouharová jenž  si vytančila třídu B. René i s Lenkou pak záhy odcestovali za velkou louži do USA, kde spolu krátkou dobu tančili. René se pak deset let věnoval nejen soutěžnímu tanci, ale také trenérské činnosti.

Výraznýthumb-49_150ch tanečních úspěchů začaly dosahovat především mladé taneční páry Classicu Junior pod vedením Libora Brožíka. Jejich počátek se dá datovat 15. únorem 1997, kdy se první pár zúčastnil Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích. Byl jím Zdeněk Hanko a Michaela Gatěková (dnes známá netaneční veřejnosti z druhé řady Star dance když hvězdy tančí...). Od té doby získávaly jeho páry vavříny úspěchů jak na postupových a pohárových soutěžích, tak především na soutěžích mistrovských. K těm nejvýraznějším patří 2. místo v kat. mladmichala_3_431ších juniorů 1998 a 1999, 3. a 5. místo párů starších juniorů 2000, 2.místo mladších juniorů, 3. místo starších juniorů a 2. místo mládeže 2001, 5.místo družstev juniorů 1998, 2. místo juniorů 1999 a mistrovský titul družstev v jubilejním roce 2000. V tomto nejúspěšnějším roce dosáhl na vítězství v TL starších juniorů Petr Kubát s Lenkou Chovnčíkovou ( stal se rovněž prvním párem z Hodonína, který bodově dosáhl v tomto věku nejvyšší české taneční třídy A) a 2. místo v mládeži získali Jakub Dávidek s Michaelou Gatěkovou a oba páry si vytančily účast na MS. Petr s Lenkou v Turíně a Kuba s Míšou v Lipsku. Mezi další významné úspěchy lze považovat i 4. místo juniorů a 6. místo družstev dospělých 2001a 10. místo družstev juniorů 2003.

V letech 1999 - 2003 také patřil opět již pouze TK Classic při SVČ Hodonín k jedněm z nejúspěšnějších  juniorských tanečních klubů v republice a jeho páry se staly nedílnou součástí národního reprezentačního týmu ČR. Kromě nekonečně obětavé a piplavé práce domácího trenéra L. Brožíka vyrůstaly dál tyto páry také pod vedením špičkových českých trenérů, kteří si talentu a šikovnosti hodonínských samozřejmě všimli. Mezi nimi také npř. Zdeněk Chlopčík a Jaroslav Kuneš- známý z tel. taneční show Star dance,když hvězdy tančí…,zpočátku také pan Kuchař,  ale především Karel Bank a později  hlavně Radek  Ostrůvka, trenér a porotce mezinárodní tř. který stál několik let za úspěchy výše zmiňovaných párů.

Stejně jako ve světovém měřítku nejlepším českým párům v letech osmdesátých, tak hodonínským párům v novém století začal vzhledem k domácí konkurenci pomalu ujíždět vlak a to především finančně. Obrovský rozmach tance ve světě i u nás a podpora ve velkých městech se v Hodoníně nepodařila zachytit. Navíc nejlepší páry se odchodem na střední školy rozpadly a jednotliví tanečníci začali soutěžit s novými partnery v nových klubech. Nastávající generaci tanečníků již talent a píle na nejužší špičku prostě nestačila. Přesto ve svých kategoriích patří i nadále hodonínské páry k těm nejlepším.

Po krátké době, kdy hodonínský klub neměl stálého trenéra a nejstarší a nejzkušenější páry trénovaly ty mladší a mladší ty nejmladší, se do Hodonína počátkem roku 2008 vrátili dva bývalí členové, kteří převzali tréninkové otěže do svých rukou. Tou první je Lenka Chovančíková, která ukončila v únoru svou velmi úspěšnou soutěžní taneční kariéru, kdy si kromě finále MČR, 4. místa v Ranglistu ČR a mnoha finálových a semifinálových umístnění na světových soutěžích IDSF Open a International Open, se svým posledním partnerem Filipem Swetikem vytančila také 75.místo ve světovém žebříčku IDSF ( 3.279 párů ) Tím druhým je jeden z prvních členů TK Classic René Šafránek, jenž strávil 10 let v USA, kde se věnoval nejen soutěžnímu tanci, ale převážně trenérské činnosti.

Současnost

V současnosti ténují naše páry s Václavem Masarykem, sestrami  Lenkou a Klárou Chovančíkovými latinskoamerické tance a s Mgr. Lindou Henzelyovou tance standardní. Pomáhají jim i nistruktoři Rudolf Jelínek a Barbora Látalová. V roce 2010 zísak Nikolas Novák s Klárou Adamovou v kat. juniorů I. 2.místo na MČR v latinskoamerických tancích a nová nastupující generace úspěšně hájí naše barvy v dětských a juniorských kategoriích.


Novinky

Kurzy

Přidali jsme nový článek v sekci Kurzy s názvem .

Více

Kurzy

Přidali jsme nový článek v sekci Kurzy s názvem TANEČNÍ VEČERY PRO DOSPĚLÉ JARO 20228..

Více

Všechny


Partneři

Město Hodonín

AF Power

True-design


Hotel Krystal


Peugeot Jonal s.r.o.


Montgas


BEMA s.r.o.


Jipo Polášek Hodonín


AB print


Mediální partneři

týdeník Nové Slovácko

Hodonínský deník

Rádio Jih

Hodonínské listy

TV Slovácko